Utwór muzyczny to skomponowany utwór muzyczny, przeznaczona do wykonania lub odtwarzania i posiadająca autora. W muzyce poważnej, utwór nazywa się każde dzieło muzyczne, bez względu na wielkość, ważkość, i złożoność. W muzyce rozrywkowej, za utwór muzyczny uważa się tylko poważniejsze i ambitniejsze dzieła, na przykład jazzowe i rockowe. Dla bardziej popularnych, prostszych form rezerwuje się termin piosenka, aczkolwiek w większości przypadków w sensie prawnym są to też utwory.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.