Thomas Keneally (ur. 7 października 1935) - pisarz australijski.
Keneally jest autorem powieści historycznych opisujących stosunki między osadnikami z Europy, a Aborygenami (Bring Larks and Heroes). Jako jeden z nielicznych pisarzy australijskich sięga w swoich książkach do historii Europy ("Joanna d'Arc", "Krwi czerwona", "Siostro Różo", Gossip from the Forest - powieść, która opisuje traktaty rozbrojeniowe po I wojnie światowej, Season in Purgatory - książka o partyzantce Tito w Jugosławii). Największą sławę Keneally'emu przyniosła powieść Arka Schindlera o losie Żydów w Krakowie. Arkę Schindlera w 1993 zekranizował Steven Spielberg jako "Lista Schindlera".
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.