Tadeusz Matusiak (ur. 7 października 1950 w Łodzi), polski działacz polityczny i samorządowy, prezydent Łodzi, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.
Ukończył Uniwersytet Łódzki. Wieloletni pracownik fabryki dywanów Dywilan, od 1994 był wysokim urzędnikiem w Urzędzie Wojewódzkim w Łodzi; w latach 1998-2001 prezydent Łodzi. Pełnił mandat radnego w Łodzi przez 24 lata (1978-2002), był również marszałkiem wojewódzkiego sejmiku samorządowego. W 2002 został powołany na stanowisko podsekretarza stanu (wiceministra) w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji; po dymisji Andrzeja Brachmańskiego przeszedł w czerwcu 2005 na stanowisko sekretarza stanu w tym resorcie.
Działacz lewicy, był w gronie założycieli SdRP i SLD.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.