Stanisław Żelichowski, ur. 9 kwietnia 1944 roku w Księżostanach, polski polityk, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego od 1989 roku.
Jest absolwentem Wydziału Leśnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Funkcję posła sprawuje od 1989 bez przerwy. Pełnił funkcję ministra środowiska od 26 października 1993 do 17 października 1997 w rządach Waldemara Pawlaka, Józefa Oleksego i Włodzimierza Cimoszewicza oraz w dniach od 19 października 2001 do 3 marca 2003 w rządzie Leszka Millera. Obecnie zasiada w sejmowej komisji ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa oraz komisji do spraw kontroli państwowej.


Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.