Sodoma i Gomora według Biblii miasta które Bóg zniszczył deszczem siarki i ognia z nieba. Zniszczył te miasta oraz całą okolicę wraz ze wszystkimi jej mieszkańcami, a także roślinność. Z zagłady ocaleli jedynie Lot oraz jego córki. Miasta te uległy zagładzie, gdyż jej mieszkańcy pozwalali sobie na niegodziwości w sposób świadczący o cynicznym braku szacunku, a nawet pogardzie dla prawa i autorytetów, a w szczególności wobec Boga. Oddawali się nieokiełzanej rozpuście i szli za ciałem w użyciu przeciwnym naturze.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.