Redakcja to zespół, który przygotowuje treści i formę prezentowane w środkach masowego przekazu a także miejsce, w którym zespół ten pracuje.
Pierwotnie oznaczało miejsce i zespół, który przygotowywał gazety i inne czasopisma, wraz z rozwojem techniki objęło także inne środki przekazu. Wewnątrz redakcji danego periodyku, stacji radiowej czy telewizyjnej, serwisu internetowego itp. istnieją także wydzielone zespoły tematyczne (np. redakcja sportowa lub redakcja ekonomiczna) lub odpowiadające za konkretny program (np. redakcja programów informacyjnych programu 1 lub redakcja Pegaza).
Słowo pochodzi od redagowania a więc procesu opracowywania tekstów przed ich publikacją.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.