Muzułmanin (z arab. muslim) - wyznawca islamu, jednej z największych religii świata.
Uwaga: Nieprawidłową nazwą jest często spotykane w całej Europie określenie 'mahometanin'. Kompletnie błędne jest 'wyznawca Mahometa', ponieważ Mahomet jest uznawany za proroka, a nie za boga. Oba określenia urażają uczucia religijne muzułmanów, gdyż skupianie większej uwagi na Mahomecie niż na Allahu uznawane jest za "przydawanie towarzyszy Allahowi", czyli pogwałcenie pierwszego filaru islamu, czyli najcięższy grzech.
Uwaga: Wyraz muzułmanin według ww. definicji (czyli jako wyznawcę islamu) piszemy małą literą, natomiast wielką literą (Muzułmanin) wówczas, gdy mówimy o przedstawicielu grupy etnicznej w b. Jugosławii (patrz: Bośniacy).
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.