Leszek Sikorski, ur. 24 października 1955 roku w Poznaniu, polski polityk, chirurg.
Maturę zdał w I LO w Poznaniu. Jest absolwentem Akademii Medycznej w Poznaniu. W latach 1980-2000 pracował jako chirug w Szpitalu Klinicznym nr 1 w Poznaniu, w latach 1994-2000 pełnił funkcję dyrektora szpitala. Był również nauczycielem akademickim. W październiku 2000 roku został dyrektorem Departamentu Zdrowia w Urzędzie Marszałkowskim. Od listopada 2001 roku był członekiem Zarządu Województwa Wielkopolskiego. W 2002 roku został wybrany radnym Sejmiku województwa wielkopolskiego z listy SLD-UP. Jest członkiem Stowarzyszenia Wielkopolskich Pozytywistów, Towarzystwa Opieki Paliatywnej i Hospicyjnej, Towarzystwa Chirurgów Polskich oraz Stowarzyszenia Nauk o Zdrowiu. W okresie od 1 kwietnia 2003 do 2 maja 2004 roku pełnił funkcję ministra zdrowia w rządzie Leszka Millera.


Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.