Co to jest

Kształtowanie się poglądów na budowę Układu Słonecznego


Już od najdawniejszych lat ludzie próbowali zrozumieć co dzieje się wokół nich. Jedną z zagadek był ciągły ruch nieba: wschody i zachody Słońca oraz zmiana pór roku. Zmiany te tłumaczono na rożne sposoby. Starożytne kultury szukały powiązania z wierzeniami religijnymi i ingerencją bogów w życie ludzkie. Gromadzony w ciągu wieków materiał obserwacyjny znacznie pomógł poznać prawdziwą budowę wszechświata. Warto zwrócić uwagę na dwie koncepcje budowy układu słonecznego - geocentryzm i heliocentryzm.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.