Krzysztof Panas – były prezydent Łodzi (od marca 2001 do czerwca 2002), prezes Narodowego Funduszu Zdrowia (od października 2003 do marca 2004 roku).
Panas, z wykształcenia lekarz ginekolog, rozpoczynał karierę zawodową jako lekarz wojskowy w Szpitalu Klinicznym swojej macierzystej: uczelni Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi.
Gdy Leszek Miller był ministrem spraw wewnętrznych, Panas został jego doradcą, a następnie dyrektorem Centralnego Zarządu Służby Zdrowia MSWiA. Zajmował się m.in restrukturyzacją służb medycznych resortu Po powrocie SLD do władzy w 2001 roku Panas został wiceprezydentem, a później, po rezygnacji z tej funkcji Tadeusza Matusiaka, prezydentem miasta. Wsławił się fatalnymi kontaktami z mediami i aroganckim stylem rządzenia. Zrezygnował z tej funkcji, by zostać, w marcu 2002 r., podsekretarzem stanu w Ministerstwie Środowiska i głównym geologiem kraju.
7 października 2003 otrzymał nominację na Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia. Był krytykowany za wprowadzenie bałaganu do NFZ. Na początku marca 2004 r. na wniosek ministra zdrowia Leszka Sikorskiego został odwołany przez premiera. Sikorski zarzucał Panasowi eskalowanie konfliktów ze środowiskiem lekarskim: chodziło przede wszystkim o spory z porozumieniem zielonogórskim i instytutami medycznymi.
Jest zapalonym myśliwym.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.