br /> Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna (kor. Chosôn minjujui inmin konghwaguk, Korea Północna, w skrócie KRLD) – państwo komunistyczne powstałe w północnej części Półwyspu Koreańskiego po II wojnie światowej na terenach zajętych przez Armię Czerwoną. Totalitarną władzę sprawuje marksistowska monopartia komunistyczna, Koreańska Partia Pracy. Graniczy z: Rosją na północnym wschodzie, Chinami na północy, Republiką Korei od południa.
Koreńska Republika Ludowo-Demokratyczna to Republika Komunistyczna z jednoizbowym parlamentem- Najwyższe Zgromadzenie Ludowe liczącym 687 osób, które wybiera spośród siebie najwyższe władze państwowe. Mimo, iż prezydentem państwa jest Kim Yong-nam a premierem Pak Pong-ju to praktycznie cała władza spoczywa w rekach Kim Dzong Ila syna Kim Ir Sena
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.