Józef Kazimierz Kluz (ur. 17 stycznia 1925, zm. 5 grudnia 1982) był biskupem sufraganem gdańskim.
Urodził się w Ołpinach, w rodzinie dość zamożnych rolników. W 1947 rozpoczął studia w Seminarium Duchownym w Tarnowie, a następnie w 1949 w seminarium częstochowskim w Krakowie. 24 czerwca 1951 przyjął święcenia kapłańskie w katedrze p.w. Św. Rodziny w Częstochowie i rozpoczął służbę duszpasterską w diecezji gdańskiej.
12 czerwca 1972 r. otrzymał z rąk ks. prymasa Stefana kard. Wyszyńskiego sakrę biskupią; został biskupem tytularnym Hilty oraz sufraganem gdańskim.
Zginął tragicznie w wypadku samochodowym w drodze powrotnej z wizyty duszpasterskiej w parafii Trutnowo. Pochowany został w krypcie biskupów gdańskich w Archikatedrze w Gdańsku-Oliwie.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.