Julius Albert Licht (ur. 25 czerwca 1821 w Gieshof koło Wrietzen - zm. 28 stycznia 1898 w Wiesbaden) - niemiecki architekt.
Inżynier budownictwa lądowego i wodnego, specjalista w dużych budowlach o drewnianej konstrukcji. W latach 1856-1893 architekt miejski w Gdańsku. Nadzorował lub projektował budowę w mieście systemu kanalizacyjnego i wodociągowego, brukowania ulic i chodników. Był także odpowiedzialny za budowę linii tramwajów konnych, szpitali oraz miejskiej rzeźni.
W 1871 wybudowano zaprojektowany przez Lichta gmach teatru, który do 1933 (spłonął w pożarze) był największą tego typu placówką w Gdańsku.
W 1893 w dowód zasług dla miasta Rada Miasta przyznała architektowi tytuł Honorowego Obywatela Miasta Gdańska.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.