Jan Szyszko (ur. 1944), polski polityk prawicowy.
Pracownik naukowy Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (doktor habilitowany), zajmuje się dynamiką liczebności populacji i regeneracją systemów leśnych. Był m.in. dyrektorem Krajowego Zarządu Parków Narodowych w Ministerstwie Ochrony Środowiska (do 1993).
Sprawował funkcję sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Jerzego Buzka od lutego do października 2001. Od 31 października 1997 do 19 października 1999 pełnił funkcję ministra ochrony środowiska w rządzie Jerzego Buzka. 23 października 2001 został członkiem Trybunału Stanu, desygnowany przez Prawo i Sprawiedliwość.


Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.