Ghirlandaio (1449-1494) prawdziwe nazwisko Domenico di Tommaso Bigordi; malarz florencki. Ghirlandaio urodził się w rodzinie florenckiego złotnika. Uczył się u Baldoviniettiego i Verrocchio. Współpracował ze swymi młodszymi braćmi: Benedetto i Davidem. Warsztat Ghirladaio był najlepiej prosperującym warsztatem we Florencji. Jego najważniejsze dzieła to: freski chóru kościoła Santa Maria Novella, freski w Pizie, San Gimignano i w rzymskiej Kaplicy Sykstyńskiej, obraz Starzec i wnuczek. Jego najsłynniejszym uczniem był Michał Anioł
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.