Drawsko Pomorskie (niem. Dramburg) - miasto powiatowe oraz siedziba Urzędu Miasta i Gminy w województwie zachodniopomorskim nad rzeką Drawą na Pojezierzu Drawskim. Ludność miasta wynosi ok. 11.000 mieszkańców. Prawa miejskie otrzymało w 1297 r., chociaż gród i osada istniały już od VII w..
Stacja kolejowa na trasie Runowo Pomorskie - Szczecinek. Do 1964 r. czynna była linia wąskotorowa ze Stargardu Szczecińskiego przez Ińsko, wkrótce później odcinek od Ińska został rozebrany. Na południe od miasta znajduje się Poligon Drawski. Miasto położone jest w odległości ok. 100 km od Szczecina, Koszalina i Piły.
Współrzędne geograficzne: 53°32' N i 15°48' E.

Linki zewnętrzne

Miejski Portal Internetowy Komercyjny Serwis Internetowy
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.