David H. Levy (ur. w 1948 r. w Montrealu) jest kanadyjskim astronomem-amatorem i popularyzatorem nauki, najbardziej znanym ze współodkrycia komety Shoemaker-Levy 9, która w 1994 r. zderzyła się z Jowiszem.
Studiował literaturę angielską na uniwersytetach w Wolfville i Kingston. Odkrył, samodzielnie bądź wraz z Eugene lub Carolyn Shoemaker, 21 komet i 41 planetoid. Napisał ponad 30 książek o tematyce astronomicznej i okołonaukowej, począwszy od wskazówek dla obserwatorów (Niebo. Poradnik użytkownika, wyd. Prószyński i S-ka Warszawa 1996), po połączenie naukowego i poetyckiego postrzegania nocnego nieba w More Things in Heaven and Earth (nie wydana w Polsce).
Na jego cześć nazwano planetoidę 3673 Levy.
Linki zewnętrzne: Strona domowa Davida Levy'ego (język angielski)
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.