Anna Fotyga (47 lat) to polska ekonomistka, polityk oraz eurodeputowana od 13 czerwca 2004.

Biografia

Anna Fotyga jest absolwentką handlu zagranicznego Uniwersytetu Gdańskiego i Duńskiej Szkoły Administracji Publicznej. W 1981 i po 1989 r. była współpracownikiem Lecha Kaczyńskiego, kierowała biurem zagranicznym centrali Solidarności.
Była doradcą premiera Jerzego Buzka do spraw międzynarodowych, wiceprzewodniczącą rady nadzorczej ZUS, ekspertem Międzynarodowej Organizacji Pracy i Banku Światowego.
W 2002 została wiceprezydentem Gdańska -odpowiadała m.in. za fundusze unijne. Zrezygnowała z tej funkcji w styczniu 2004 r. uzsadniając swoją decyzję coraz częstszymi różnicami zdań między nią a prezydentem miasta Pawłem Adamowiczem (PO).
W wyborach europejskich 13 czerwca 2004 startowała z list Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nr 1 (Województwo pomorskie uzyskując 25 994 głosów (drugi wynik w regionie).
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.