Hellfire to podstawowy, rakietowy pocisk przeciwpancerny śmigłowca AH-64 APACHE.
Masa Hellfire nie przekracza 45kg, z czego 1/6 masy stanowi głowica wypełniona materiałem wybuchowym - usytuowana w przedniej części pocisku, tuż za półaktywnym czujnikiem laserowym. W przypadku trafienia, strumień gazu wypycha głowicę w kierunku pancerza, który przebija i dostaje się do wnętrza celu. Hellfire trafiają w cel z odległości 8 km, bez względu na wysokość z jakiej są wystrzeliwane, oraz chwilową prędkość śmigłowca. Pociski te są wyjątkowo zwrotne, mogą zakręcać nawet przy prędkości naddźwiękowej i przeciążeniach rzędu 13g.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.