Czytaj więcej"/> Drukuj

Zgodnie z konstytucją

W porządku zawartym w Konstytucji ZSRR.
Rosyjska FSRR
Ukraińska SRR
Białoruska SRR
Uzbecka SRR
Kazachska SRR
Gruzińska SRR
Azerbejdżańska SRR
Litewska SRR
Mołdawska SRR
Łotewska SRR
Kirgiska SRR
Tadżycka SRR
Armeńska SRR
Turkmeńska SRR
Estońska SRR

Wg powierzchni

Lp.(na świecie)RepublikaPow. (km²)%
11Rosyjska FSRR17,075,20076.62%
29Kazachska SRR2,727,30012.24%
344Ukraińska SRR603,7002.71%
452Turkmeńska SRR488,1002.19%
556Uzbecka SRR447,4002.01%
684Białoruska SRR207,6000.93%
785Kirgiska SRR198,5000.89%
--Karelo-Fińska SRR172,4000.77%
893Tadżycka SRR143,1000.64%
9112Azerbejdżańska SRR86,6000.39%
10119Gruzińska SRR69,7000.31%
11121Litewska SRR65,2000.29%
12122Łotewska SRR64,5890.29%
13130Estońska SRR45,2260.20%
14135Mołdawska SRR33,8430.15%
15138Armeńska SRR29,8000.13%

Wg liczby mieszkańców

Dane ze spisu ludności z 1989 roku.
Lp.RepublikaLiczba mieszkańców%
1Rosyjska FSRR147,386,00051.40%
2Ukraińska SRR51,706,74618.03%
3Uzbecka SRR19,906,0006.94%
4Kazachska SRR16,711,9005.83%
5Białoruska SRR10,151,8063.54%
6Azerbejdżańska SRR7,037,9002.45%
7Gruzińska SRR5,400,8411.88%
8Tadżycka SRR5,112,0001.78%
9Mołdawska SRR4,337,6001.51%
10Kirgiska SRR4,257,8001.48%
11Litewska SRR3,689,7791.29%
12Turkmeńska SRR3,522,7001.23%
13Armeńska SRR3,287,7001.15%
14Łotewska SRR2,666,5670.93%
15Estońska SRR1,565,6620.55%

Wg gęstości zaludnienia

Lp.RepublikaGęstość zaludnienia
1Mołdawska SRR128.2
2Armeńska SRR110.3
3Ukraińska SRR85.6
4Azerbejdżańska SRR81.3
5Gruzińska SRR77.5
6Litewska SRR56.6
7Białoruska SRR48.9
8Uzbecka SRR44.5
9Łotewska SRR41.3
10Tadżycka SRR35.7
11Estońska SRR34.6
12Kirgiska SRR21.4
13Rosyjska FSRR8.6
14Turkmeńska SRR7.2
15Kazachska SRR6.1

Materiał wydrukowany z portalu zgapa.pl dnia 2021-08-03 18:52:30