Czytaj więcej"/> Drukuj
Meble - sprzęty użytkowe przeznaczone do wyposażenia ruchowego lub stałego wnętrz mieszkalnych. Pierwsze meble znane były już w neolicie.
Służą do: Zestaw mebli to pewien zbiór mebli o skondensowanej formie plastycznej i konstrukcyjnej pozwalające na różnorodne i ich kompletowanie.
Komplet mebli to zamknięty zbiór mebli o określonym składzie, funkcji i przeznaczeniu. (komplet gabinetowy, młodzieżowy itp).
Meble regionalne o określonym wyglądzie powiązane swą formą i konstrukcją z elementami folkloru danego obszaru. (np.: m. Zakopiańskie, kurpiowskie, kaszubskie itp.).
Meble zabytkowe wytwarzane w różnych okresach historycznych i zawierające w sobie cechy charakterystyczne dla danej epoki, czy też okresu historycznego. Występują w niewielkiej ilości jako przykłady nieliczne.
Meble stylowe odznaczają się pewną konwencją w zakresie formy plastycznej związanej z prądami kulturowymi i historycznymi.
Podział wg kryteriów (dokonywanuje sie podziału mebli dla ułatwienia obrotu): konstrukcji, materiału, funkcji, przeznaczenia, technologii.
Podział wg zastosowania materiałów:
Materiał wydrukowany z portalu zgapa.pl dnia 2021-06-25 16:04:48