Czytaj więcej"/> Drukuj
Locarno -
Locarno - miasto w południowej, włoskojęzycznej części Szwajcarii, w kanton Ticino, nad jeziorem Maggiore, zamieszkane przez ok. 14 tys. mieszkańców. Położone ok. 80 km od Mediolanu, ok. 135 km od Zurychu i ok. 200 km od Genewy. Najniżej położone miasto Szwajcarii (ok. 205 m n.p.m.).

Historia

Pierwsze wzmianki o Locarno pochodzą z VII wieku. W średniowieczu miasto należało do Mediolanu, a w 1512 zostało opanowane przez Szwajcarię. W okresie od 1803 do 1878 r. Locarno było stolicą kantonu. W 1925 podpisano tu traktaty lokarneńskie.

Castello Visconteo

Zachowana część zamku zbudowanego w XII wieku dla rodziny Orellich. Rozbudowany dla rodziny Viscontich w XV wieku. Według niektórych spekulacji przebudowę nadzorował Leonardo da Vinci. Obecnie w zamku mieści się muzeum historyczne z kolekcją wykopalisk z czasów antycznych.

Chiesa San Francesco

Kościół zbudowany w latach 1538-1572 zgodnie z projektem Giovanniego Beretty. Dekoracje wnętrz z XVIII wieku.

Chiesa Santa Maria Assunta

Kościół zbudowany w I poł. XVII wieku. Wewnątrz bogate wczesnobarokowe dekoracje.

Chiesa Madonna del Sasso

Kościół pielgrzymkowy zbudowany w latach 1578 - 1596. Powstał w miejscu, w którym w 1480 r. franciszkańskiemu mnichowi ukazała się Matka Boska. Pięknie położony w górnej części miasta.

Turystyka

Locarno słynie jako ośrodek wypoczynkowy. W mieście, poza zabytkami, warta

Klimat

W Locarno, jak wokół całego jeziora Maggiore panuje łagodny, subtropikalny klimat umożliwiający wegetację roślin nietypowych dla tej szerokości geograficznej.

Festiwal filmowy

Od 1948 r. w Locarno corocznie odbywa się Międzynarodowy Festiwal Filmowy. Filmy wyświetlane są przez dwa tygodnie w sierpniu, na głównym placu miasta - Piazza Grande.
Materiał wydrukowany z portalu zgapa.pl dnia 2021-06-13 07:50:13