Czytaj więcej"/> Drukuj
Komputerowe gry symulacyjne, symulatory – mają one imitować wrażenie różnych doznań, jakich zaznajemy w codziennej rzeczywistości, a także takich, które podsuwa nam nasza wyobraźnia. Występują np. symulatory lotu, symulacje wszelkich typów pojazdów lądowych, wodnych i powietrznych, pojazdów kosmicznych. Charakteryzują się tym, że ich twórcy dokładają wszelkich starań, aby jak najbardziej przypominały naszą rzeczywistość lub kreowały rzeczywistość zupełnie odmienną od naszej. Profesjonalne symulatory kabinowe wykorzystywane są do szkoleń jednostek specjalnych i pilotów.
Zaletą większości symulacji komputerowych jest fakt, że w ich tworzeniu pomagają specjaliści z dziedzin typowych dla danej symulacji, np. komandosi pomagają w opracowaniu gry symulującej pole walki, a aktywni piloci – symulacje lotu samolotami.
Jedną z nowych możliwości symulatorów jest symulowanie codziennego życia człowieka i jego zachowania w różnych okolicznościach, czego przykładem jest seria gier spod znaku The Sims.

Symulacje lotnicze

Symulacje samochodów i motocykli

Symulacje pojazdów wojskowych

Symulacje statków i okrętów

Symulacje pociągów

Symulacje kosmiczne

Symulacje „życia”

Symulacje ekonomiczne

Inne

Materiał wydrukowany z portalu zgapa.pl dnia 2021-09-18 00:50:32