Czytaj więcej"/> Drukuj
Nieśmiertelność to koncepcja życia przez potencjalnie nieskończenie długi czas. W całej historii człowiek prezentuje pragnienie życia wiecznego. Najczęściej wyobrażana forma nieśmiertelności obejmuje duchowe istnienie po fizycznej śmierci. Wielu ludzi wciąż dzisiaj wierzy w nieśmiertelność tego typu.
Innym typem wiary jest przekonanie, że może osiągnąć "nieśmiertelność" przez swoje dziedzictwo i osiągnięcia pozostawione po sobie. Ten obraz nieśmiertelności znacznie różni się od poprzedniego, gdyż kładzie wartość nie w ciągłości fizycznego, duchowego, lub intelektualnego bycia, lecz na to, jak ktoś będzie pamiętany przez przyszłe pokolenia. Inne spojrzenie na nieśmiertelność koncentruje się na pozostawieniu potomstwa, lub na nieśmiertelności przez ewolucję.
Wielu ludzi wierzy też, że może być możliwe całkowite uniknięcie śmierci w sensie fizycznym, zamiast lub poza nieśmiertelnością w duchowym sensie. Jednym z przykładów jest Gilgamesz, a także wielu europejskich i chińskich alchemików (podobno nawet proch strzelniczy został wynaleziony przez chińskich alchemików szukających nieśmiertelności). Juan Ponce de Leon rzekomo poszukiwał fontanny młodości, kiedy podróżował do Florydy w 1513.
Materiał wydrukowany z portalu zgapa.pl dnia 2021-07-24 03:30:35