Znaki to przedmioty, dźwieki, zdarzenia z otaczającego nas świata. Maja charakter dosłowny, ale mogą odnosic się do czegoś innego niż ich postac fizyczna, np. – 13 to liczba ale także oznaczająca pech, - dom to budynek - czyli ciepło rodzinne.
Znaki ikoniczne to takie, które przypominają to co oznaczają, należa do nich: mapy lub rysunki informacyjne na dworcach. Nie muszą byc one wizualne, moga miec formę werbalną.
Znaki arbitalne to takie które w niczym nie przypominają tego, do czego sa odsyłane, np. slowo "pies" w niczym nie przypomina czworonoznego przyjaciela człowieka. Żeby wiedzieć co one znaczą trzeba znać konwencję. Słowa którymi posługuj się człowiek rówznież sa arbitalne.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.