Wzgórza Bukowe (313.27) - mezoregion fizycznogeograficzny Pobrzeża Szczecińskiego położony na południowy-wschód od Szczecina na prawym, wschodnim brzegu rzeki Odry - częściowo w granicach administracyjnych miasta (Szczecin-Prawobrzeże) a także przyległych gmin: Gryfino i Stare Czarnowo.
Stanowi wysoki wał morenowy z najwyższym punktem, Górą Bukowiec o wysokości 149 m n.p.m. Oddzielone są od Wału Bezleśnego na zachodzie szeroką na kilka kilometrów Doliną Dolnej Odry. Porośnięty starym lasem bukowym, zwanym Puszczą Bukową, której najcenniejsze fragmenty przekształcone zostały w Szczeciński Park Krajobrazowy. W Puszczy wytyczono wiele turystycznych szlaków pieszych i tras rowerowych, również pole golfowe w Binowie; popularne miejsce wypoczynku szczecinian z doskonałymi panoramami miasta.
Atrakcje turystyczne: U podnóża Wzgórz przebiega autostrada A6.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.