Wschód (symbol E, od ang. east) - jedna z czterech głównych stron świata. Odnosi się do punktu horyzontu, w którym wschodzi Słońce w dniu równonocy.
W astronomii wschód oznacza pojawienie się jakiegoś ciała niebieskiego (np. gwiazdy, planety lub satelity) ponad linią horyzontu.
Określenie Wschód było także używane w okresie "zimnej wojny dla oznaczenia bloku państw komunistycznych skupionych wokół Związku Radzieckiego. Obecnie nazywane częściej Europa Środkowo-Wschodnia lub Europa Wschodnia.
Słowo Wschód jest także częścią nazw trzech wielkich regionów geograficznych Azji: Bliskiego, Środkowego i Dalekiego Wschodu.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.