Wolfgang Schäuble (ur. 18 września, 1942 we Fryburgu Bryzgowijskim, Niemcy), niemiecki polityk Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej.
Od 1989 do 1991 sprawował funkcję ministra spraw wewnętrznych w rządzie Helmuta Kohla. Do połowy lat 90', Kohl forsował Schäuble jako swojego przyszłego następcę, mówiono o nim wówczas Kanclerz w oczekiwaniu.
Po przegraniu wyborów parlamentarnych przez CDU w 1998 roku, Schäuble zastąpił Helmuta Kohla na stanowisku przewodniczącego partii, ale zrezygnował w 2000 w związku z wybuchem skandalu finansowego z udziałem jego oraz kanclerza Kohla. Jego funkcję przejęła Angela Merkel.


Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.