Wikipedioholik – osoba dotknięta wikipedioholizmem; autor, który daje upust swojej wenie twórczej w sposób, który może być uznany za uzależnienie od Wikipedii. Wikipedioholizm powoduje zaniedbanie pozostałych sfer życia osoby nim dotkniętej. Tak jak każde uzależnienie może być źródłem cierpienia. Taki twórca ma m.in. cały czas otwartą stronę Ostatnie zmiany i co chwila odświeża jej zawartość. Alternatywną formą, zmniejszającą zapotrzebowanie na zasoby systemu, szczególnie w przypadku Internet Explorera, jest trzymanie otwartego czytnika RSS z zaabonowanym kanałem informacyjnym Wikipedii w formacie RSS.
Sprawdź czy przypadkiem nie jesteś wikipedioholikiem.
Uzależnionym pozostaje stworzyć sobie na dysku plik wiki.html (lub o innej nazwie) z następującym kodem źródłowym:
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 3.2 Final//EN">
<html>
<head>
<meta http-equiv="refresh" content="30">
</head>
<frameset rows="100%, *">
<frame name="a" src="http://pl.wikipedia.org/wiki/Specjalna:Recentchanges">
<noframes>
<body>
</body>
</noframes>
</frameset>
</html>

Zmieniając wartość (content) parametru refresh możemy ustawić, co ile sekund ma być odświeżana strona.
Innym rozwiązaniem jest wykorzystanie wtyczki do firefox o nazwie reload every [1]. Wtyczkę można włączyć na stronie ostatnie zmiany i ustawić odświeżanie z dowolną częstotliwością.

Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.