Waldemar Łysiak (ur. 8 marca 1944) (używał czasami pseudonimu literackiego Valdemar Baldhead), polski pisarz i publicysta. Z wykształcenia architekt i historyk sztuki. Karierę pisarską rozpoczął w latach 70. powieścią Kolebka. Napisał wiele książek o tematyce napoleońskiej (m.in. Napoleoniada, Cesarski poker). Za najwybitniejsze jego dzieła uznaje się Wyspy bezludne i Szachistę. Autor ośmiotomowego, bogato ilustrowanego, przewodnika po europejskim malarstwie Malarstwo Białego Człowieka.
Zobacz także:
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.