Włodzimierz Czarzasty (ur. 1960), polityk SLD, zajmuje się sprawami mediów.
Studiował stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Warszawskim, b. działacz studencki (m.in. w latach 80-tych wiceprzewodniczący Zrzeszenia Studentów Polskich). Do 1990 był członkiem PZPR, potem związany z SLD, kandydował do Sejmu z ramienia SLD w 1997 (bez powodzenia); jeden z liderów Stowarzyszenia Ordynacka.
Współwłaściciel, prezes i dyrektor naczelny Wydawnictwa Muza SA, był także członkiem rady nadzorczej spółki producentów Euromedia. Doradca ds. mediów b. premiera Cimoszewicza; przewodniczący Rady Nadzorczej Polskiego Radia, został w grudniu 1998 odwołany z tej funkcji przez AWS-owskiego ministra skarbu Wąsacza. Sprawa tego odwołania była dość głośna, m.in. z powodu odmowy Czarzastego podporządkowania się decyzji ministra.
Jako czołowy doradca ds. polityki medialnej także prezydenta Kwaśniewskiego został powołany z puli prezydenckiej na członka KRRiTv w maju 1999 (na kadencję 6-letnią). Od 23 marca 2000 do sierpnia 2004 pełnił funkcję sekretarza KRRiTV (funkcję zniesiono w 2004). Złożył rezygnację z członkostwa w Radzie po wyborze na p.o. wiceprzewodniczącego Stowarzyszenia Ordynacka 17 stycznia 2005, cztery miesiące przed upływem kadencji.
Zeznania i wypowiedzi wielu osób czynią z niego jedną z wiodących postaci tzw.afery Rywina.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.