Włochy to jeden z najczęściej odwiedzanych przez turystów krajów na świecie. Znajdują się tu takie słynne miejscowości jak: Wenecja, Florencja, Siena, Mediolan, Neapol, Rzym, Portofino czy Piza, bogate w zabytki siegające od czasów Imperium Rzymskiego, poprzez średniowiecze i renesans po okres baroku. Światową sławą cieszą się tak ruiny w Pompejach, koloseum w Rzymie jak i bazylika w Asyżu, czy klasztor na Monte Cassino.
Turystów przyciąga także kuchnia i wina włoskie tak słynne jak toskańskie "chianti" czy "corvo nero" sycyliskie. Zimą powodzeniem cieszą się Alpy idealne dla sportów narciarskich, latem natomiast Sardynia, Sycylia, Capri Amalfi, czy wybrzeże Adriatyku.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.