Tadeusz Jędrzejczak (ur. 4 listopada 1955 w Gorzowie Wielkopolskim), polityk polski, działacz samorządowy, prezydent Gorzowa Wielkopolskiego. Jego nazwisko stało się głośne w Polsce, kiedy w październiku 2004 został zatrzymany przez ABW i przez kilka miesięcy pełnił obowiązki prezydenta miasta z aresztu.
Studiował w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Zielonej Górze (ukończył w 1981), działał w organizacjach studenckich. W 1990 był w gronie członków-założycieli Socjaldemokracji RP, został pierwszym przewodniczącym Rady Wojewódzkiej SdRP w województwie gorzowskim. W 1999 był pełnomocnikiem w Gorzowie powstającego SLD. Od 1991 pełnił mandat poselski w I, II i III kadencji; był równocześnie prezydentem Gorzowa od 1994. Po wykładni Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził, że nie można łączyć funkcji w zarządach miast na prawach powiatu z mandatem parlamentarnym, złożył mandat poselski w styczniu 2000. W 2001 został wybrany na prezydenta miasta na kolejną kadencję, tym razem w wyborach powszechnych.
Oskarżony o przyjmowanie łapówek, 21 października 2004 został tymczasowo zatrzymany i przebywał w zakładzie karnym w Szczecinie. Po zwolnieniu powrócił do obowiązków prezydenta, mimo porażki w referendum na temat odwołania go z funkcji (ok. 90 % głosujących chciało jego dymisji); referendum okazało się nieważne ze względu na zbyt niską frekwencję.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.