Sznaucer miniaturowy biały
Inne nazwy
Miniature Schnauzer White
Kraj patronacki
Niemcy
Klasyfikacja
FCI: Grupa II Sekcja 1
AKC: ?
ANKC: Grupa ?
CKC: Grupa ? - ?
KC: ?
NZKC: ?
UKC: ?
Wzorce rasy (linki zewnętrzne)
FCI, AKC, ANKC, CKC
KC(UK), NZKC, UKC

Sznaucer miniaturowy biały - jedna z ras psów.
Krótki rys historyczny:
Historia sznaucerów miniaturowych zaczyna się w okolicach Frankfurtu nad Menem (Niemcy) na początku ubiegłego stulecia (tzn. XX w.). Wtedy jeszcze pies ten określany jako szorstkowłosy pinczer karłowaty. Stworzenie małego psa z przeróżnych form, wielkości i typów, z mieszaniny włosa twardego, miękkiego i jedwabistego, który odpowiadałby wyglądowi zewnętrznemu i jakości typu swojego wielkiego brata, sznaucera, nie było łatwym zadaniem.
Użytkowość:
pies domowy i towarzysz
Temperament:
Cechy charakteru tego psa są takie same jak te, które widzimy u sznaucera. Wpływ na nie ma zarówno temperament, jak i zachowanie małego psa. Dzięki swojej mądrości, odwadze, wytrwałości i czujności jest sznaucer miniaturowy nie tylko sympatycznym psem domowym, ale także psem stróżującym i towarzyszem, którego można bez problemów trzymać nawet w małym mieszkaniu.
Budowa:
Mały, mocny, raczej krępy niż szczupły, szorstkowłosy, elegancki, pomniejszony sobowtór sznaucera, jednak bez wad form karłowatych.
Szata i umaszczenie:
włos szorstki, czysto białe z białym podszerstkiem
Wymiary:
- wysokość w kłębie: 30-35 cm;
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.