Sun Microsystems Inc. to firma informatyczna, jeden z najważniejszych producentów sprzętu komputerowego, półprzewodników, oprogramowania komputerowego i rozwiązań sieciowych.
Nazwa SUN pochodzi od Stanford University Network - kolebki firmy.
Według ogłoszonych 20 lipca 2004 r. wyników finansowych za ostatni rok obrachunkowy, przychody korporacji wyniosły 11,18 mld USD.

Produkty

Sun jest producentem serwerów i stacji roboczych opartych na procesorze SPARC oraz procesorach AMD Opteron. Do ważnych produktów korporacji nalezy też rozwijany od 1995 r. język programowania Java. Po przejęciu niemieckiej firmy StarDivision w 1999 r. w ofercie firmy znalazł się także pakiet biurowy StarOffice.

Sun Microsystems w Polsce

W Polsce ponad 1/3 przychodów Sun Microsystems, to usługi. Korporacja ma w naszym kraju mocną pozycję w sektorach telekomunikacji i bankowości, na rynkach rozwiązań informatycznych dla administracji oraz średnich i małych firm.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.