Sucre - konstytucyjna stolica Boliwii, położona w południowej części kraju, około 600 km na południowy-zachód od La Paz, siedziby rządu boliwijskiego. Także stolica departament Chuquisaca. Ludność miasta - 194,9 tys. (2001).
Historycznie miasto nosiło nazwy Charcas, La Plata i Chuquisaca. W XVIII wieku cały ten obszar znany był ze swych bogactw - stąd używane określenie miasta i regionu "La Plata", czyli srebro. Szczególnie bogata złoża znajdowały się w pobliskim Potosí, jednak po ich wyczerpaniu cały region pogrążył się w kryzysie ekonomicznym. Wówczas to podjęto decyzję o przeniesieniu siedziby rządu do La Paz.
Miasto nosi obecnie imię przywódy rewolucyjnego Antonio José de Sucre.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.