Strzelcy Siczowi - wojskowe oddziały armii Ukraińskiej Republiki Ludowej tworzone na Ukrainie od 1917 z Ukraińców galicyjskich, później także z Ukraińców naddnieprzańskich. Stopniowo ich jednostki wzrastały od batalionu do korpusu. Walczyli przeciw bolszewikom i "białej" armii Denikina, we Lwowie (w okresie listopad 1918 - czerwiec 1919) oraz uczestniczyli w powstaniu przeciw hetmanowi P. Skoropadskiemu. Dowodził nimi płk. Jewhen Konowalec. Zdemobilizowani w grudniu 1919.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.