Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego Zawisza - organizacja harcerska nawiązująca do skautingu katolickiego, działająca w Polsce.
Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego "Zawisza" powstało w 1982 roku, najpierw jako Ruch Harcerstwa Katolickiego, a następnie w 1989 roku przekształca się w organizację Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego Zawisza. Od 1995 SHK Zawisza jest członkiem Międzynarodowego Związku Przewodniczek i Skautów Europy - Federacji Skautingu Europejskiego.
SHK Zawisza nawiązuje do tradycji skautingu katolickiego Ojca Sevina, jezuity, oraz działalności wybitnego instruktora harcerstwa przedwojennego hm. RP Stanisława Sedlaczka.
Linki zewnętrzne:
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.