Stephen Roger Bruce (ur. 31 grudnia 1960 w Corbridge) – były angielski piłkarz, obecnie trener Sunderlandu.
Jako środkowy obrońca zaczął swoją karierę w zespole Gillingham. W 1987 roku przeszedł z zespołu Norwich City do Manchesteru United, z którym wygrał wiele trofeów. Podczas swojej przygody na Old Trafford został pierwszym angielskim kapitanem, który poprowadził swój zespół do zdobycia dubletu. Pomimo wielu sukcesów klubowych nigdy nie osiągnął międzynarodowego poziomu, jest jednak zaliczany do najlepszych piłkarzy lat 80 oraz 90 XX wieku.
Bruce rozpoczął swoją karierę trenerską w zespole Sheffield United, następnie zaliczył krótkie epizody w Huddersfield Town, Wigan Athletic oraz Crystal Palace zanim dołączył do Birmingham City w 2001 roku. Z tą drużyną udało mu się dwukrotnie wejść do Premier League. W 2007 roku ponownie objął ławkę trenerską w Wigan Athletic. Dwa lata później został szkoleniowcem Sunderlandu.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.