Społeczność lokalna jest to zbiorowość zamieszkująca wyodrębnione, stosunkowo niewielkie tyretorium np: parafia, wieś, czy osiedle, w której wystepują silne więzi wynikające ze wspólnoty interesów i potrzeb, a także z poczucia zakorzenienia i przynależności do zamieszkiwanego miejsca.
Społeczność lokalna-układ lokalny składający się z kilku podstawowych elementów a)przestrzeń i terytoria b)zamieszkujących tę przestrzeń ludzi c)wspólnych powiązań i zależności ludzi i instytucji, co sprawia ze całość jest wewnętrznie zintegrowana, co umożliwia podejmowanie wspólnych działań na rzecz rozwiązywania lokalnych problemów d)społecznych interakcji e)kulturturowych i psychospołecznych więzi łączących część lub całość mieszkańców w daną strukturę społeczno-przestrzenną f) organizacje pozarządowe
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.