Silicon_Graphics -
SGI O2
Silicon Graphics, Incorporated (SGI) to firma znana głównie z produkcji wysokiej klasy sprzętu komputerowego dedykowanego do produkcji grafiki komputerowej - głównie grafiki trójwymiarowej oraz obróbki obrazu wideo.
Obecnie, siedziba firmy znajduje się w Mountain View, w stanie Kalifornia, w USA.
Firma jest członkiem Architectural Review Board (ARB), organizacji zajmującej się rozwijaniem biblioteki graficznej OpenGL. OpenGL powstał jako rozwinięcie, używanej w stacjach graficznych Silicon Graphics, biblioteki IrisGL. Dlatego też, do SGI należą również prawa do nazwy i logo "OpenGL".
Komputery produkowane przez SGI pracują pod kontrolą rozwiniętego przez firmę systemu Irix, ale również Linuksa oraz innych systemów uniksopodobnych.
Do aktualnych produktów firmy należą między innymi:
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.