Sharm el Sheikh - miasto w Egipcie, w południowej części półwyspu Synaj, między wybrzeżem Morza Czerwonego a Górą Synaj.
Podstawą gospodarki Sharm el Sheikh jest turystyka - uprawianie sportów wodnych, np. nurkowania (zarówno głębinowego, jak i płytkiego - wiele osób uważa to miejsce za jedno z najlepszych na świecie). Infrastruktura turystyczna jest tu rozwinięta na zadowalającym poziomie: hotele i restauracje kilku dużych, międzynarodowych sieci, także pola golfowe oraz wiele innych obiektów rekreacyjnych.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.