Rozwiertaknarzędzie służące do końcowej obróbki otworu walcowego przy wymaganej wyższej klasie dokładności. Stosuje się kolejno zwykle dwa rodzaje rozwiertaków – zdzierak i wykańczak. Rozwiertaki mogą być ręczne lub maszynowe.
Osobną klasą rozwiertaków są rozwiertaki do otworów stożkowych. W tym przypadku obróbka rozwiertakiem ma na celu usunięcie większej ilości materialu – przekształcenie wstępnie wykonanego wiertłem otworu walcowego w stożkowy. Zwykle stosuje się komplet trzech rozwiertaków – wstępny, zdzierak i wykańczak.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.