Rozbiory_Polski -
Rozbiory Polski - okres w dziejach Polski od II poł. XVIII do początku XX wieku, w czasie którego terytorium Rzeczpospolita Polskiej było stopniowo rozdzielane pomiędzy trzy zaborcze państwa ościenne: Austrię, Prusy i Rosję, by wreszcie po ostatnim z trzech rozbiorów nastąpił 123-letni okres braku państwowości polskiej. Po 1918 r. na większości polskich terenów porozbiorowych powstały nowe państwa: odrodzona Polska, a dodatkowo Litwa, Białoruś, Ukraina oraz Wolne Miasto Gdańsk, a część ziem pozostała w granicach Niemiec oraz Rosji.
Główne fazy rozbiorów to:
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.