Henry Ross Perot (ur. 27 czerwca 1930 w Texarkana, Teksas), przedsiębiorca amerykański, polityk.
Milioner, dorobił się majątku na firmach Electronic Data Systems i Perot Systems. Kandydował w wyborach prezydenckich w 1992 i 1996. W wyborach 1992 cieszył się wysokim poparciem w sondażach, dzięki czemu mógł wziąć udział w debatach telewizyjnych, jako pierwszy kandydat poza przedstawicielami dwóch wiodących partii amerykańskich; startował w parze z admirałem w stanie spoczynku Jamesem Stockdale jako kandydatem na wiceprezydenta. Uzyskał wówczas 19 % głosów (chociaż żadnego głosu w tzw. kolegium elektorskim), mimo iż nie uczestniczył przez kilka miesięcy w kampanii. Wynik ten był najlepszym uzyskanym przez kandydata spoza dwóch czołowych partii od 1912.
W 1995 założył Partię Reformatorską (Reform Party); kandydując z jej ramienia w wyborach prezydenckich rok później uzyskał 8 % poparcia.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.