Jeziorko Daisy to utworzony w 1998 roku rezerwat geologiczno-leśny przyrody nieożywionej, wchodzący w skład Książańskiego Parku Krajobrazowego (gmina Świdnica, powiat świdnicki, województwo dolnośląskie).
Powierzchnia rezerwatu: 7,11 ha
Na terenie rezerwatu stwierdzono występowanie 180 gatunków, z czego 172 to gatunki wyższe (nago i okrytozalążkowe, paprotniki). Pozostałe 8 zaś to mszaki (wątrobowce i mchy). Dotąd nie opacowano szczegółowo fauny rezerwatu. Zbadano jedynie plankton Jeziorka Daisy, w którym stwierdzono 16 gatunków skorupiaków. Główną atrakcją turystyczną stanowi wspomniane Jeziorko Zielone (Jeziorko Daisy), zalane wyrobisko wapienne powstałe w 1870 roku po eksploatacji dewońskich wapieni rafowych. Przez park wiodą szlaki: zielony (zamków piastowskich) i żółto-niebieski-żółty (Ułanów Legii Nadwiślańskiej).
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.