Rejs to polski film fabularny z 1970 roku.
W latach PRL-u film ten był powszechnie odbierany jako parodia systemu komunistycznego w Polsce, co przyczyniło się do jego wyjątkowej popularności. Określa się go często jako film kultowy.

Dane

Występują

Stanisław Tym (fałszywy kaowiec), Zdzisław Maklakiewicz (Mamoń), Jan Himilsbach (Sidorowski), Jolanta Lothe (dziewczyna przechadzająca się w strojach kąpielowych), Wanda Stanisławska-Lothe (Krystyna Mamoniowa), Jerzy Dobrowolski (kolega Kaowca), Andrzej Dobosz (Filozof), Feridun Erol, Maciej Michalak, Ryszard Pietruski (Kapitan), Janusz Kłosiński (śpiewak Józiu), Leszek Kowalewski (poeta), Wojciech Pokora, Roman Suszko, Wacław Antczak, J. Bezamson, E. Gajewski, Maria Gęsicka (pani Misia), Irena Iżykowska, W. Trybała-Olszewski, J. Piekarski, A. Sobczyk, Rafał Sokołowski, T. Pietrzyk, Tomasz Lengren (nie wymieniony w czołówce), Zofia Czerwińska (Balcerkowa – nie wymieniona w czołówce).

Linki zewnętrzne

  • http://www.rejs.art.pl/
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.