Puck Brouwer (właściwie Bertha van Duyne-Brouwer; ur. 29 października 1930 w Leidschendam, zm. 6 października 2006 w Oostvoorne) - holenderska lekkoatletka, sprinterka, medalistka olimpijska.
Pierwszy duży sukces Brouwer odniosła na mistrzostwach Europy w 1950, gdzie wraz z koleżankami z ekipy (m.in. Fanny Blankers-Koen) zdobyła srebrny medal w sztafecie 4 x 100 m. W 1954 na kolejnych mistrzostwach Europy Brouwer również zdobyła srebrny medal, ale tym razem w biegu indywidualnym na 100 m. Jednak jej największym sukcesem był srebrny medal Igrzysk Olimpijskich w 1952. Startowała wówczas w biegu na 200 m, przegrywając jedynie z Australijką Marjorie Jackson. W 1956 była również członkinią holenderskiej ekipy olimpijskiej, ale ostatecznie nie pojawiła się na bieżni w Melbourne, gdyż Holandia podjęła decyzję o bojkocie tych Igrzysk.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.