Przymierze Prawicy, polska partia polityczna założona 26 marca 2001 r. przez polityków Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego nie zgadzających się na porozumienie z Platformą Obywatelską (Mirosław Styczeń, Kazimierz Michał Ujazdowski, Wiesław Walendziak), secesjonistów z ZChN (Marek Jurek, Kazimierz Marcinkiewicz, Marian Piłka) oraz działaczy Ligi Republikańskiej (Mariusz Kamiński). Tych siedmiu polityków tworzyło do grudnia 2001 r. tymczasowe kierownictwo Przymierza.
W wyborach parlamentarnych 23 września 2001 r. Przymierze startowało z list komitetu Prawo i Sprawiedliwość (porozumienie podpisano 23 maja 2001) i wprowadziło do Sejmu 17 posłów, którzy weszli następnie w skład Klubu Parlamentarnego PiS.
9 grudnia 2001 r. w Warszawie odbył się I Zjazd Przymierza. Prezesem partii wybrany został Kazimierz M. Ujazdowski, zaś przewodniczącym Rady Politycznej Marek Jurek. Wiceprezesami partii zostali: Mariusz Kamiński, Marian Piłka oraz Wiesław Walendziak. Poza nimi w skład Zarządu Krajowego weszli: Michał Kamiński, Piotr Krzywicki, Kazimierz Marcinkiewicz, Krzysztof Mikuła, Jerzy Polaczek, Paweł Przychodzeń, Grzegorz Schreiber, Wojciech Starzyński, Mirosław Styczeń, Maciej Wąsik i Artur Zawisza.
2 czerwca 2002 r. Przymierze Prawicy zjednoczyło się z PiS.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.