Premiership, często nazywana również Premier League, to angielska ekstraklasa piłkarska, składająca się z 20 najlepszych zespołów angielskich. Jest to jedna z najstarszych lig na świecie - pierwsze mistrzostwa zostały rozegrane w sezonie 1888/1889. Rozgrywki w obecnej formule są toczone od sezonu 1992/1993, kiedy to drużyny grające w najwyższej klasie rozgrywkowej zdecydowały o wyłamaniu się z dotychczasowych rozgrywek, aby zapewnić sobie większe dochody z praw telewizyjnych.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.